השכרת אופניים בירושלים

השכרת אופניים בעמינדב (ראה מפה מצורפת):
ניתן לשכור אופניים במושב עמינדב כל השבוע, כולל שבת, בתאום מראש בלבד.
בין השעות 9:00 עד 18:00

ניתן לשכור אופניים למספר ימים. גם אופני תנדם (כפולות).
ניתן לצאת למסלול ממושב עמינדב דרך יד קנדי ורכס שלמון.
במקום תינתן מפת המסלול. צפייה במפת המסלול

הורדת טופס הזמנה >

להצצה על דיגמי האופניים הניתנים להשכרה לחץ על הדגם:

 • אופני שטח חשמליות

  מחיר 110 ש”ח עד שעתיים
  לרכב ללא מאמץ בהרי ירושלים .

 • Marine Bobcat Trail

  מחיר להשכרה 80 ש”ח
  אופני “27.5 הטרנד החדש שמחליף את אופני “26. 27 הילוכים.

 • Marin Bolinas Ridge

  מחיר להשכרה 70 ש”ח
  השלדה הקלה בעולם, אלומיניום , 24 הילוכים, בולם 100 מ”מ מתכוונן.

 • Marin East Peak 5.5

  מחיר להשכרה 90 ש”ח
  אופני שיכוך מלא 120 מ”מ מפנקים. בולמים ננעלים 27 הילוכים בלמים הידראולים.

 • MARIN VERONA

  מחיר להשכרה 100 ש”ח
  אופני מרין כביש
  שלדת אלומיניום מזלג קידמי ואחורי קרבון 27 הילוכים

 • Raleigh Companion

  מחיר להשכרה 140 ש”ח
  טנדם – אופניים כפולות, כאופני עיר וגיחות מזדמנות לשבילים סלולים- Raleigh Companion

להלן פירוט מלא של המסלול ביער עמינדב חורבת סעדים. הרי ירושלים 

אורך המסלול : מסלול מלא כ-24 ק”מ; מסלול בינוני כ-13 ק”מ וקצר כ-10 ק”מ .
משך רכיבה : מסלול מלא כ 4 שעות. מסלול בינוני – כ3 שעות ומסלול קצר כשעתיים .
דרגת קושי : בינוני .
אופי הרכיבה : מסלול מעגלי בדרכי עפר כבושות. הפרשי גובה בינוניים .
קושי טכני : קל .
מתאים : לרוכבים בעלי ניסיון בסיסי.
שילוט : המסלול משולט לכל אורכו .
עונה : כל השנה. בקיץ – לא בשעות הצהריים .

נקודת מוצא וסיום
יד קנדי. פונים מכביש תל אביב – ירושלים (כביש מס’ 1) דרומה במחלף הראל ונוסעים לכיכר הסטף. ממשיכים בכיכר שמאלה להדסה עין כרם ומשם לכניסה למושב אורה. ממשיכים למושב עמינדב, למי שרוצה לשכור אופניים נכנס למושב אורה ואז מגיע לכניסה לעמינדב אחרי 150 מטרים בצד ימין נמצאת “מצוק”. מי שלא שוכר אופניים, עוקפים את המושב וממשיכים עוד כ-500 מטרים עד האנדרטה הגדולה של יד קנדי .

הערה
ניתן להחנות את הרכב בחורבת סעדים ולחסוך 1.2 ק”מ מהמסלול ואת הרכיבה במעלה הקשה בחזרה ליד קנדי . או לחילופין, להזמין הקפצה בתוספת תשלום מאיתנו.

ברז מים ניתן למצוא בכניסה למסלול בחניון קדושי קהיר ובחניון הספורט.

רקע
רכס שלמון מתנשא ממערב לירושלים, בין נחל שורק ונחל רפאים. קק”ל נטעה ברכס את יער עמינדב, המשתרע על כ-7,000 דונם. היער מצטרף אל החורש הטבעי ויחד הם יוצרים כאן את השטח המשמעותי הפתוח הגדול ביותר שעומד לרשות תושבי ירושלים .

המסלול
מצומת הכביש ליד קנדי יורד כביש תלול המגיע לאחר 600 מטרים לחניון של שמורת הטבע חורבת סעדים. מומלץ לעצור כאן ולשוטט מעט בשמורה, שבה צומחים כמה עצי אלון מצוי וחרוב מרשימים בגודלם. 200 מטרים הלאה משם,  על הכביש בפאתי יער קק”ל, תגלו את חניון קדושי קהיר. כאן ממשיכם ישר על דרך כורכר כבושה לכיוון חניון נןפש וספורט .על סימון שבילים אדום ורוכבים לתוך היער בשביל שטוח עד לירידה למפגש השבילים של צומת פישר. יש מפת מסלול בצד שמאל.

כאן עומדות לפני הרוכבים שתי אפשרויות. מי שרוצה לחזור, פונה ימינה ועולה בשביל מס’ 51 (סימון שבילים שחור) החוזר לאחר 2.5 ק”מ לרחבת החניה של שמורת חורבת סעדים .

מי שרוכב במסלול המלא ימשיך ישר במורד שביל מס’ 52 (סימון שבילים אדום) עד למפגש עם דרך שחורה. כאן ממשיכים במורד עוד כשני ק”מ, ואז צריך לשלם את המחיר עולים 2 ק”מ נוספים חולפים על פני דרך “כחולה” המובילה לגשר קובי. אנו ממשיכים שמאלה בשחור  כקילומטר אחד הלאה משם, עדיין תוך כדי התגברות על מעלה הדרך, מגיעים לצומת פישר. כאן ממשיכים ישר בדרך ה”שחורה”, המובילה לרחבת החניה של שמורת חורבת סעדים.  בדרך חולפים על מעין קטן  ששמו עין סעדים הוא יבש רוב השנה .מכאן קצרה הדרך, אך תלולה, ליד קנדי .

חוות הגתות
מי שרוצה מסלול קשה פיסית, שאינו בעייתי מבחינה טכנית, מוזמן לנסות את כוחו בדרך העולה לחוות הגיתות. מצומת פישר עולים דרומה בדרך עפר “ירוקה”. חולפים על פני דרך עפר 900 (מ’) ואחרי עוד 1.1 ק”מ, מעבר לעיקול החריף של הדרך ימינה, מגלים משמאל לדרך שרידים ברורים של כבשן סיד. 500 מטרים משם נמצא מזלג שבילים. ממשיכים בסעיף הימני, שעולה כ- 400 מטרים במעלה תלול .

השכר
ספסלים למרגלות חוות הגיתות, המשקיפים על נוף נהדר. מי שרוצה לחלץ עצמות בטיול רגלי, מוזמן לעקוב אחר השביל המעגלי המטפס לגבעה שממערב, השביל עובר דרך מתקנים חקלאיים קדומים חצובים בסלע. בתום הסיור יש לרכוב בחזרה לצומת פישר ולהמשיך על פני המסלול המתואר קודם.

חברת מצוק מתחזקת את האופניים בחנות פדלים  היבואן  הבלעדי  של Jamis ו-Marin, ע”י מכונאים מוסמכים בעלי הכשרה ע”י יצרני האופניים.

 

בנוסף ניתן לרכוש את כל האופניים שלנו כיד שניה. צריכים אופניים משומשות ? יש לנו את כל המידות ונוכל להתאים לכם אופניים לכל תקציב. האופניים מתוחזקות ועוברות בדיקה כללית לפני המכירה ואחריות. מומלץ.

מצוק – טיולי טרקטורונים, אופניים וג'יפים